2016/08/08

Asi Yürek Kitap Yorumum // Toz Diyarı Serisi 2


Asi Yürek - Moira Young
Puanım 5/5

Saba arkadaşlarının da yardımıyla Tontonları yenişinin ve kaçırılan erkek kardeşi Lugh'un kurtuluşunun ardından dünyasının normale döneceğini düşünmektedir. Fakat zorlu bir düşman yükseliştedir ve Saba'nın başına bir ödül koymuştur. Çünkü genç kız sadece Lugh'u kurtarmakla kalmamış, aynı zamanda acımasız bir tiranı da alt etmiştir. Tabii her zaferin korkunç bir de bedeli vardır… 

Bu süreçte Saba en çok Jack'e, onun ay ışığı gözlerine, hoyrat kalbine gereksinim duyar. Ancak Jack uzaklardadır. Üstelik Saba'nın Jack'e bir daha asla güvenmemesi gerektiğine dair haberler de genç kıza ulaşır. İhanete uğradığını düşünen Saba, hayatta kalmak ve gerçeği ortaya çıkarmak için yine var gücüyle mücadele etmek durumundadır. 

Toz Diyarları Serisi'nde macera Kan Kırmızı Yol'un ardından Asi Yürek'le devam ediyor. Saba ve arkadaşları yine heyecanın bir an olsun eksilmediği bir serüvenle okurların karşısına çıkıyor.

"Okurlar aksiyon dolu bu üçlemenin sonuna gelmek için fazlasıyla sabırsızlanıyor olacak." 
-Jennifer M. Brown-

"Yazarın sürükleyici anlatımı, okurları bu güzel ve tehlikeli arazinin daha da derinine çekeceğe benziyor."
-Publishers Weekly-


Yine yol hiç durmaz, uzar gider diye okuyup hemen bitirdiğim, ilkinden bir tık daha iyi bulduğum mükemmel bir kitap olmuş. Yazarın kalemine hayran kaldım. Böyle sakin sakin yazıyor ama olayların gelişimi hiçte sakin olmuyor. Serinin üçüncü kitabını merakla bekliyor olacağım. 

Bu kitapta distopya vurgusunu daha kuvvetli hissettim. İlk kitabı okuyanlar için bir kötü haber var ki o da Jack'in sahnesinin azlığı.. Aslında hikayede hep adı var ama kendisinden çok haber alamıyoruz sonlara kadar.. Tontonlar yeni oluşumu ile daha disiplinli bir ordu görünümüne bürünüp, Yeni Cennet diyarında sadece en iyilerin yaşaması gerektiğine karar veriyor. Birde başına ödül konmuş olan Ölüm Meleği'ni arıyorlar.


Saba yine kendini yollarda bu sefer kalbinin peşinden giderken buluyor. Sonunda kavuştuğu ikizi Lugh ise benim fikrim tam bir hayal kırıklığı.. Tam bir ergen, mutsuz, huysuz çocuk modunda.. Jack'ten gelen haberler üzerine onu bulmaya kararlı olan Saba yolda yine beklemediği müttefik ve düşmanlarla karşılaşıyor. Bu arada kalbinin peşinde gittiği yolda ulaştığı sonuç onu hiç memnun etmiyor.

İlk kitap Kan Kırmızı Yol yorumum için tıktık!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;