2016/08/09

Günahlar ve İğneler Kitap Yorumu


Günahlar ve İğneler - Karina Halle
Puanım 5/4,5

Derinize işleyen günahlardan asla kurtulamazsınız

Ellie, bir dolandırıcı, bir hırsız, profesyonel bir yalancı. Aynı zamanda, kendisine çektirdiklerini dünyaya ödetmek isteyen bir kaybeden. Küllerinden doğmak için büyüdüğü kasabaya geri dönüyor.

Camden, bir dövme sanatçısı, kendisi olmaya çalışırken aldığı yaraları sarmaya uğraştıkça batıyor. Yıllar sonra ortaya çıkan eski aşkı Ellie işleri daha da karıştırıyor.

Javier, kendisini dolandırıp kaçan Ellie'nin peşine düşmüş azılı bir suçlu. Ellie'yi her ne pahasına olursa olsun elde etmek istiyor.

Bir kazananı, iki kaybedeni olan bu kedi fare oyununda kozunu doğru oynayan tüm dengeleri altüst ediyor.

Bu baş döndürücü oyuna var mısınız?

"Bu muhteşem hikâyeye kendinizi tamamen kaptırabilirsiniz, dikkatli olun."
-Usa Today-

"Bu kitabı Quentin Tarantino ve Martin Scorsese birlikte yazmış gibi. Ateşli, seksi, romantik ve heyecan dolu."
-Publishers Weekly-

"Tehlikenin sınırlarında dolaşan modern romanları sevenler; karanlık, cesur ve seksi bir dille yazılmış Günahlar ve İğneler'i çok sevecek."
-Xpresso Reads-

Bu romantik, gizemli, suç dünyasının göbeğinden yazılmış olan romanı çok sevdim. Yazarın kalemi akıcı, dili sade, kurgu yeteneği ise eksiksizdi. Bana göre boşlukta kalan bölümler yoktu ki olan kısımlarda da zaten 'kız' geçmiş anılarını anlatarak kapatıyordu.

Konusuna gelirsek, Ellie profesyonel bir dolandırıcı ve yalancı.. Bu şekilde yetişmiş. Henüz 10 yaşındayken ailesi yüzünden başına gelen kaza yüzünden kendine güveni tam gelişememiş genç bir kadın. Kaçmaktan yorulduğuna karar verince dürüst bir yaşama başlamaya karar veriyor kendini bildiği tek yuva olan kasabada buluyor.

Lise arkadaşı Camden ile karşılaşınca işlerin düşündüğü gibi gitmeyeceğini fark ediyor ve onu dolandırmaya kalkıyor. Ancak egosu mu yoksa yeteneğinin körelmesi mi bilinmez kendisini av olarak buluyor. Geçmişten günümüze birbirlerini bu kadar incitmiş olan ikilinin aşklarına hoşgeldiniz...Camden karakterini sevdim. Yeterince garip bir adam :) Duygu değişimlerini yazar çok iyi anlatmış. başlarda çok sevimli davranırken bile hep tetikte kalmanızı sağlıyor yazar. Birde aşk üçgeninin tamamlayıcısı Javier var. Onunla ilgili kitapta hep olmasına rağmen aslında çok detaylı bilgiye henüz sahip değilim. Ara kitapta ''Zevk ve Acı'' Javier ve Ellie 'nin aşkını anlatmak için geçmişe dönüş yapmış yazar ancak ben kaldığı noktadan devamını okumak istediğim için direk serinin ikinci kitabını aldım. 

Olayların akış hızı, aksiyon ve romantizmin sık sık kendini göstermesini çok sevdim. Her karakterin kendince günahlarının olduğu ve bunlarla yüzleşmelerinin olduğu bölümler hikayeyi daha inandırıcı yapmış. Seri üç ana kitap ve bir ara kitap olmak üzere dört kitaptan oluşuyor. Tr'de sonuncu kitabı henüz çıkmadı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;