2016/09/27

Evernight Akademisi / Yıldız Avcısı Kitap Yorumum


evernight akademisi yıldız avcısı ile ilgili görsel sonucu

Evernight Akademisi / Yıldız Avcısı
Claudia Gray 
Puanım 5/4

Bianca'nın kaderinde annesi ve babası gibi bir vampir olmak vardır. Ancak vampirlere özel Karanlıklar Akademisi'nde Lucas'a kalbini kaptırdığında durum karmaşık bir hal alır. Lucas, onun türünü yok etmeye ant içmiş bir vampir avcısıdır ve ayrı yollara gitmek zorundadırlar.

Bianca, Lucas'ı tekrar görmek için her şeyi göze almıştır; bu, Siyah Haç avcılarıyla yüzleşmek ya da Karanlıklar Akademisi'nin güçlü vampirlerine ihanet etmek anlamına gelse bile. Genç kızın sırları onu yalanlarla dolu bir hayat sürdürmeye zorlar.

Ancak sırları olan sadece Bianca değildir. Bir güç okula saldırıp Bianca'yı hedef alınca, geçmişe dair bir gizem ortaya çıkacaktır. 
Ve bu daha başlangıçtır…

"Okumaya başlayınca bırakmak istemedim. Bir sonraki kitap için sabırsızlanıyorum."
-L.J. Smith, The Vampire Diaries'in yazarı-

"Kalp atışlarını hızlandıracak bir gerilim, tutkulu bir aşk ve gotik detaylarla zenginleştirilmiş serinin bu ikinci kitabı da bir solukta okunacak."
-Booklist-

"Claudia Gray okuyucularından sır saklamaya devam ettiği sürece, Romeo ve Juliet'i anımsatan kan davaları, paranormal aşk ve lise entrikalarıyla örülü bu hikâye bitmeyecek."
-School Library Journal-

Okurken Bianca'yı kafamda eleştirip dursam da elimden bırakamadığım bir devam kitabı oldu. Bu sefer daha çok sevdim ama şu kitaplarda ipuçlarını görmezden gelme kısmından ve bir şeyleri saklama telaşından gına geldi artık. 

Bianca, iki vampirden dünyaya gelmiş ve bir yanı vampirken bir yanının insan olduğunu düşünüyor. Her iki türünde özelliklerini taşıyor ancak vakti geldiğinde ölüp yeniden dirilmek zorunda olmaktan hoşlanmıyor. Bunu yapmazsa ne olacağı hakkında da bir fikri yok çünkü ailesi ondan bunu saklıyor. Söylenen yalanları görmezden gelemeyince ailesi ile ipleri kopuyor.

Karanlıklar Akademisi'nin yeni sorunu Hortlaklar ancak nedense Bianca ilk gördüğü zaman bunu ciddiye almıyor ve sonrada başkaları ile paylaşmayı unutuyor!! Kurguda bunun gibi sinir bozucu kısımları saymazsak çok beğendim.

Lucas ile arasında ki ilişkiyi korumanın tek yolu ise gizli gizli onunla buluşmak ki akademi sınırları içinde bu çok zor.. Ta ki bir müttefik olarak Balthazar'ı ikna edene kadar.. Balthazar'ı çok sevdim. Lucas karakteride kötü değil ancak Balthazar, daha egolarından sıyrılmış bir karakter.. Maalesef her seride olduğu gibi iki aşk arası durumu burada da her iki muhteşem erkek karakterle gerçekleştirilmiş. Devam kitabı olarak çok başarılı buldum..
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;