2016/09/19

İtaatkar Kitap Yorumu


itaatkar tara sue me ile ilgili görsel sonucu

İtaatkar - Tara Sue Me
Puanım 5/3

Aşk en renkli fantezidir.

Abby King kütüphanede çalışan ve hayatı monoton olan genç bir kadındır. Onu diğer kadınlardan ayıran şey, zengin ve yakışıklı CEO Nathaniel West hakkında kurduğu çılgın ve karanlık fantezilerdir. Nathaniel ise hayatını bir dizi kurala göre yaşamaktadır: Hem ofiste hem yatak odasında kendisine itaat edilmesini ister ve onunla beraber olmak isteyen bir kadın öncelikle onun boyunduruğu altına girmelidir. 

Abby bir arkadaşından Nathaniel'ın yeni bir partner aradığını öğrendiğinde hiç düşünmeden Nathaniel'ın itaatkârı olmak için başvurur. Birlikte geçirdikleri tek bir hafta sonu bile Abby'ye artık Nathaniel'sız yapamayacağını göstermiştir. Nathaniel onun için daha önce varlığından bile haberdar olmadığı bir haz dünyasının kapılarını açmıştır. 

Kısa sürede Abby daha fazlasını istediğine karar verir ama koyduğu kurallarla etrafına duvarlar örmüş Nathaniel'a sevmeyi yeniden öğretmesi o kadar da kolay olmayacaktır. Yine de duygular kural tanımayacak ve aşk, fantezilerin en renklisi haline dönüşecektir.

"İnsanı etkisi altına alan, zeki ve gerçek kahramanları ile ateşli aşk sahneleri olan bir roman. Çok başarılı bir aşk hikâyesi."
-Christina Lauren, Harika serisinin yazarı-

"Bu kitap size Grinin Elli Tonu'nu unutturacak. Tara Sue Me çok yaratıcı ve İtaatkâr sizi esir alacak."
-Southern Fiction Review-

"Yeni bir erotik seriye seksi ve davetkâr bir başlangıç. İtaatkâr'ı kaçırmayın."
-Romance Reviews Today-

Bu kitabı nedense çok sevemedim. Sıradan bir erotik, bdsm romanı.. Eski Harlequen serilerine benzettim. Kurguda hiç bir orjinallik yok. Grinin Elli Tonu'nun daha basiti denebilir.  Ancak o kadar iyi değil. Ateşli sahneleri çok fazla ama karakterler ve yaşadıkları çok tanıdık. Sık sık başka romanlar aklıma geldi okurken.. Zaten aynı gün bitirdim.

Konusuna gelecek olursak Abby, başarılı iş adamı Nathaniel'e aşık. Onun aşk yaşamı hakkında tesadüfen öğrendiği bilgilerden sonra İtaatkar'ı olmak için başvuruyor. Hiç bilmediği bu dünyaya adım atınca saplantısından kurtulacağını sanıyor ama aksine kendini dahada büyük bir saplantı içinde buluyor. Nathaniel ise, kurallarına sıkı sıkı bağlı bir hakim. Abby'nin ona hissettirdiklerini kabullenmek istemiyor.

Hikayenin sonlarına doğru ortaya çıkan bazı sırlar vardı ama yinede çok basit düşünülmüş geldi bana. Hele çok güçlü bir hakim olan Nathaniel 'in birden kuzuya dönmesi tamamen liseli kız hayali gibi olmuş. Dili ve olay kurgusu akıcı olmasa okuyamazdım zaten. Serinin diğer kitaplarını da okurum muhtemelen ama çok merak ettiğimi söyleyemeyeceğim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;