2016/03/30

Mucizeler Yağarken Kitap YorumumMucizeler Yağarken - Kristin Hannah
Puanım 5/4
Bazen bağışlamak, umut etmek ve mucizelere inanmak gerekir… Hayatının en büyük ihanetine uğrayan, terk edilen ve çok zor bir yıl geçiren Joy Candellaro, Noel yaklaşırken hep hayalini kurduğu maceraya atılmaya karar verir. Kimseye haber vermeden bir uçak bileti satın alır ve hiç tanımadığı bir şehre doğru yola çıkar. 

Fakat beklenmedik bir şey olur ve Joy kendini bir anda büyülü yağmur ormanlarının yakınlarında, muhteşem bir gölün kıyısında yer alan bir balıkçı kulübesinde bulur. Kulübede yaşayan küçük Bobby, yakın zamanda kaybettiği annesinin acısıyla başa çıkamamaktadır. Yalnızca hayalî arkadaşıyla konuşan küçük çocuğun babası Daniel da oğluna yardım edemediği için acı çekmektedir. 

Joy ikilinin hayatına tesadüfen girerek onlara yollarını bulmalarında yardımcı olur ve böylece aralarında güçlü bir bağ kurulur. Joy eski hayatını geride bırakıp bu yeni dünyanın bir parçası olmak istediğini fark eder. Fakat bu gerçek olamayacak kadar güzel atmosferde yanlış bir şeyler vardır. Joy hayallerle gerçeğin arasında bocalarken umudun peşinden gitmeyi seçer ve bir mucizeye tanıklık eder.

"Mutluluk aşılayan, umut verici ve çok romantik bir hikâye…" 
-Hartford Courant-

"Kristin Hannah'nın şimdiye kadarki en iyi kitabı." 
-The Columbus Dispatch-

"Hannah kalbinizin en derinlerine dokunacak."
- Rendezvous-

"Bu dokunaklı ve duygusal hikâye kalbinizi ısıtacak." 
-Romantic Times-


Yazarın, ülkemizde yayınlanan kitaplarının hepsini okudum ve bu beni en beklenmedik şekilde ters köşe yapan tek kitabı oldu. Yazarın duyguları aktarabilme ve sevginin her türünü işleyip, hissettirebilme gibi harika bir özelliği var. Bu hikayede birazcık fantastik kurguya kaçmış. Son çıkan kitabı Ay Bahçesinde de aynı şeyi yapmıştı.

Joy, kocasının onu çocuğu olmadığı için kendi kardeşi ile aldatıp terk etmesinin acısını bir türlü üzerinden atamayınca, kimseye haber vermeden bir seyahate çıkar ve bindiği uçak düşer. İlk yardım ekiplerini beklemeden yürüyerek kaza bölgesinden uzaklaşır ve kendisini yağmur ormanlarında bir kulübede bulur.

Eşini kaybettikten sonra oğlu Bobby ile yaşayan ve onun sadece hayali arkadaşlarla iletişim kurmasının önüne geçemeyen Daniel ile birlikte bu kulübede bir süre geçiren Joy, bu aileye aşık olur. Ancak Daniel onu sürekli görmezden gelmektedir.

Kesinlikle sonunda bir mucize saklı olan bu hikayeyi ben çok sevdim. Tamamen mantık sınırları dışında olduğunu kabul ediyorum ama kim bilir? Belkide mucizelere inanmama nedenimiz, kendi başımıza henüz gelmemiş olması olabilir. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;