2015/12/28

Lanetli - K.A.Tucker - Causal Enchantment Series #1


Lanetli - K.A.Tucker 
Puanım 5/5
"Aşk, macera, tehlike, ihanet… bu seride hepsi var." 
-The Bookish Babes-

"Dozunda macera ve aşk beni kitabın içine çekti ve sonuna kadar koltuğumun kenarında tuttu." 
-Shelly Crane, New York Times ve USA TODAY Çok Satan Yazar-

"Bu hikâyede hiçbir şeyi tahmin etmeniz mümkün değil!" 
-Magical Urban Fantasy Reads-

Evangeline gençlik yıllarında adeta görünmezdi. Koruyucu ailesi duygusuz bir robota benziyordu ve sınıf arkadaşları genel olarak o yokmuş gibi davranıyorlardı. On sekiz yaşına girmek üzereydi ama tamamen yalnızdı ve birileriyle bağ kurmak için yanıp tutuşuyordu. Herhangi birisiyle…

Bir kafede Sofie ile karşılaştığında aradığı kişiyi bulduğunu düşünmüştü. Sofie'nin asistanı olması için sunduğu teklifi kabul ederek her şeyini geride bırakıp Manhattan'a taşındığında, kendisini pırlantaların ve sınırsız harcanan paranın sıradan olduğu, lüks bir dünyanın içinde bulmuştu.

Tüm bu cömertliğin ortasında, etrafında dönen gariplikleri göz ardı etmesi son derece kolaydı: Sofie'nin sergilediği tuhaf ve şiddet eğilimli davranışları, canavar gibi koruma köpekleri. Hatta kâbuslarında gördüğü kanlı cinayetleri, mağaralarda yaşayan evsizleri ve beyaz gözlü iblisi, özellikle de yakışıklı Caden'ı. Ama bir gece uyandığında boynundaki diş izleri bu peri masalının çabucak uçup gitmesine neden olmuştu. Yavaş yavaş Sofie'nin ve arkadaşlarının sırları ortaya çıkıp da diş izlerinin açıklaması ve rüyaları netleştikçe, gerçeğin hayal bile edemeyeceği kadar korkunç ve gizemli olduğunu fark etmişti. Şimdi, Evangeline'in yalanlarla dolu bir dünyada hayatta nasıl kalacağına karar vermesi gerekiyordu!
(Tanıtım Bülteninden)


Kitabı okuyalı bir kaç ay oldu ve hala ikincisi çıkmadı. Bu da serileri tamamlanmadan okumama kararımı güçlendiriyor. Kitabı ilk gördüğümde bilim kurgu sandım ve özellikle zevk aldığım bir tür değildir. Neyse baktım ki vampir falan geçiyor. Hemen okudum. Tabii bunda yazarın On Küçük Nefes kitabını beğenmiş olmamında payı var.

Bu kitapta ki karakterleri sevdim. Evangeline çok güzel bir karakter olmuş. Öyle bildiğimiz sert kadın karakterleri gibi değil ama zavallı gibi ben bilmem, ben güçsüzüm diyen bir karakterde değil. Bu da okurken empatiyi kolaylaştırıyor. Bu sefer vampirlerimiz Evangeline'den bir şey istiyor. Öyle ki kendinin önce rüya gördüğünü sanan Evangeline aslında her gece geçmişe yolculuk yapıyor. Yapılan bir yanlış büyü sonucu vampirlerin bir çeşit işlev yitirmesinin çözülmeye çalışıldığı bu kurguya bayıldım.

Erkek karakterde çok etkileyici, olayların örgüsü, aksiyonu, gizemi her şeyi yerindeydi. Seri 4 kitap olarak tamamlanmış.. Devamını merakla bekliyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;