2015/12/28

Tess'in Gözyaşları Kitap Yorumum


Tess'in Gözyaşları - Pepper Winters 
Puanım 5/4
Muhteşem bir hayatım vardı. Âşıktım, mutluydum ve istediğim her şeye sahiptim. Sonra bir gün, her şey değişti. Bir adama satıldım!

Sevgilisi Brax Cliffingstone, yıldönümlerini kutlamak için Tess Snow'u Meksika'ya götürene kadar ikisinin de geleceğe dair umutları vardı. Altın rengi kumsalların, denizin ve güneşin tadını çıkaracak, birbirlerine yeniden âşık olacaklardı. 

Ancak gördükleri güzel rüyanın kâbusa dönmesi uzun sürmedi.Dünyanın gölgelerinden habersiz Tess, kaçırılmış, hırpalanmış ve satılmıştı. Yeniden aydınlığa kavuşmanın bedeli ise Şeytan'la yapacağı anlaşmada, yalnızca bedenini değil ruhunu da ortaya koyması demekti. 

Zindanımın derinliklerinde yankılanan bir fısıltı, "Gözlerindeki karanlığı görüyorum," diyordu. "O karanlık beni besliyor, o karanlık beni çağırıyor."Ve karanlığın tadı kanıma karıştı. Acı, artık kalbimin en tanıdık yolcusuydu.

"Şimdiye kadar yaptığınız tüm 'en iyi kitap' listelerini unutun ve bu kitabı en başa altın harflerle kazıyın. Yılın değil, yüzyılın en iyi kitabı."
-Lip Smackin Good Books-


Kitabı okuyalı 2 ay oldu sanırım. Bdsm kitapları genelde aşk kitaplarına dönüşür ve sapkınlıklar doğal fantaziler haline gelir. Bu kitaba başlamadan önce kaçırılma, tecavüz, alıkonulma duyunca kitabın tam bir dram ve nefret duyguları ile geçeceğini düşünüyordum. Aslında kaçırılması itibarı ile öylede başladı. 


Arka kapakta sevgilisi ile olan aşkını ballandırmış ama bunları yaşamadan öncede aşk değil, yalnızlık korkusundan dolayı bağlılık vardı. Bu karakter zayıflığını da kadınlara hiç yakıştıramam '' O'nu hak etmiyorum , Ya beni bırakırsa '' yani onun kaybı sen neden endişeleniyorsun diye söylenirken Q ile tanıştık.

Kaçırıldıktan sonra Q ile savaşması ve dağılmadan kalabilmesi aslında Tess'in ne kadar güçlü olduğunu baştan gösterdi bize..  Q'yu sevdim tabii ki, alışık olmadığımız kadar sert, kötü ve zaman zaman tam bir pislik.. 

Ama ne olurdu kitabın sonunda kuzu yapmasalardı. Ya da kitabın başında bize kopya verselerdi .Bazı bölümleri onun ağzından yazabilirlerdi. Sahipken kahraman oldu ki bu gerçekten beklenmedikti. 

Duygu karmaşasına gelince çok heyecanlıydı. Kaçırılmadan öncesi, kaçırıldığı zaman, Q ile tanışması, aşık olması, kaçmaya çalışması tam anlamıyla soluk soluğa ilerledi. Tavsiye ederim. Bu tarz romanları okumakla ilgili sıkıntınız yoksa keyifle okuyabilirsiniz.

- Ne istiyorsun?
- Sana tümüyle sahip olmayı istiyorum, esclave. Adın da dahil olmak üzere.

Q gürledi, ellerini saçlarında gezdirdi. ''Cevap ver, esclave. Bana ait olmak, o kadar mı kötü?''

'' Özgürlüğüm esaretindedir Q. Sadece senin yanındayken uçabilirim.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;