2015/12/24

Kafes - Josh Malerman

Kafes - Josh Malerman
Puanım 5/2
Sakın Gözlerini Açma!
Dışarıda bir şey var…
Görülmemesi gereken korkunç bir şey… Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor.
Malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Nehrin kenarındaki terk edilmiş bir evde çocuklarıyla yaşayan Malorie, ailesinin güvende olabileceği bir yere gitmenin hayalini kuruyordu. Fakat onları bekleyen yolculuk tehlikelerle doluydu. Tek bir yanlış hamle ölümlerine yol açabilirdi. Ve onları takip eden bir şey vardı.
Bu bilinmeyene doğru göz bağının karanlığında yaptığı yolculukta Malorie sık sık geçmişi hatırlıyordu. Bilinmez tehlikenin karşısında bir araya gelerek hayatta kalmaya çalışan, kendisini de aralarına kabul ederek onu da kurtaran ev arkadaşları teker teker aklına geliyordu: Bir zamanlar yabancı olan bir grup insanın birer birer kapısını çaldığı evde kurdukları ortak hayat... Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?

Kitap çok ses getirdi.2014'ün en beğenilen korku romanı. Ben çok korku romanı okumam okusam da psikolojik gerilim tercih ederim. Bu kitabı çok tavsiye edildiği ve her yerde gördüğüm için almıştım ama benim için hayal kırıklığı oldu. Çünkü kitapta korkulacak birşey yoktu. Dışarıda bir şey var ne olduğunu kimse bilmiyor çünkü bilen kimse canlı kalamıyor. Bir çeşit yaratık mı, uzaylı mı ne olduğu hakkında hiç bir fikri yoktu kitabın başında kitap bitti hala yok. Sanırım yazarında fikri yokmuş!! 

Anlamsız başladı, yavaş ilerlerdi ve saçma sapan bitti. Olay örgüsünde sürekli geçmişe dönülmesi genelde hoşlandığım bir durum değil zaten gizem yaratmak için çok kullanılıyor ama çoktan öldüğü belli olan insanlarla çokta gizem yaratılamıyor aslında yani sonuç belli ölmüşler ki kimse yok. Sadece kadın ve iki çocuğu, tahmin etmek çokta güç değil. Sonuçta gereksiz bir zaman kaybı oldu benim için.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;