2016/01/13

Sonsuza Kadar Benim Kitap Yorumum


Sonsuza Kadar Benim - Heidi Mclaughlin
Puanım 5/3,5
Planlarım arasında bir rock yıldızı olmak hiçbir zaman yoktu. Üniversitede Amerikan futbolu oynayacak, NFL'de profesyonel futbolcu olacak ve lise aşkımla evlenip sonsuza dek mutlu yaşayacaktım. 

Gideceğimi söylediğim o gün, her ikimizin de kalbini kırmıştım. Gençtim ve kendim için doğru kararı vermiştim, fakat bu bizim için yanlış bir karardı. Tüm hissettiklerimi müziğimle dile getirdim, fakat o kızı asla unutamadım. Onun gülüşünü, onun kokusunu… 

Şimdi, on yıl sonra geri dönüyorum. Umarım bunca zaman sonra ona bunu anlatabilirim: Onun hâlâ Sonsuza Kadar Benim olmasını istediğimi.

"Sonsuza Kadar Benim, kalp kıran hataların, affetmenin gücünün ve aşka ikinci şansın umut dolu hikâyesi."
-Aestas Book Blog-

"Sıcacık bir aşk hikâyesi okumak isteyen herkese bu kitabı öneririm." 
-The Little Black Book Blog-

Sonsuza kadar benim tam beklendiği üzere bir aşk hikayesi.. Kalp kırıklıkları, gereksiz kapris ve ayrılmaları çiftimiz hikayenin on yıl öncesinde yaşadığı için sanırım bize onların ızdırabını tattırmamışlar ki sırf bu yüzden bayıldım denebilir.

Hikaye iki kişinin ağzından anlatılıyor, Josie ve Liam. Lisede aşık olup kendi deyimleri ile Amerikan rüyası kuran genç çiftimiz üniversitede Liam'ın hayallerinin peşinden gitmek istemesi ile ayrılır. 

Liam yaşadığı şehri, sevgilisini ve en yakın arkadaşını terk ettiğinde vazgeçmemek için en iyi yolun iletişimi kesmek olduğunu düşünür ve numaralarını değiştirir. Sadece bir sene sonra geri dönecektir ancak büyük bir rock yıldızı olunca bir sene on sene olur.

Josie ise Liam'a ulaşamaz ancak hamiledir. Delice aşık olduğu adamın çocuğunu tek başına büyütür ve kendi çiçekçi dükkanını açar. Ortak arkadaşları Mason'ın öldüğünü duyan Liam'ın ayakları yere basar ve ne olursa olsun cenazeye katılmak için geri döner ve kasabasında karşılaştığı ilk kişi varlığından habersiz olduğu ancak ona çok benzeyen oğlu Noah olur. 

O hışımla Josie 'yi bulmaya gittiğinde onun 6 yıldır liseden Liam'ın hiç hoşlanmadığı ancak bir doktor olmuş olan Nick'le ilişkisi olduğunu öğrenir. Ailesi için geç kaldığını kabul etmek istemez ve savaşacaktır ancak ailesini kazanamasa bile vazgeçmeyeceği bir şey vardır ki o da oğlu Noah'tır.

Evet kısaca bu kurguda dönen olaylar çerçevesinde güzel bir kitaptı. Liam en baştan hatalı olduğunu bilen, egosu şişkin olmayan bir rock yıldızı..
Josie (ki bence inanılmaz saf) ne olursa olsun hep aşık..

''Hey bayım, sizi tanıyorum.''Dikkatimi ona vermeden havlu kağıtla ellerimi sildim. Onunla göz teması kurmadan, ''Öyle mi?'' dedim.''Evet, siz videoda annemin öptüğü adamsınız.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;