2016/01/04

Meleklerin Kanı - Nalini Singh - Lonca Avcısı Serisi#1


 

Meleklerin Kanı - Nalini Singh 
Puanım 5/3

New York Times çoksatan yazarı Nalini Singh, Lonca Avcısı serisinin bu ilk kitabında okuru güzelliğin ve kana susamışlığın hüküm sürdüğü ve meleklerin her şeyin hakimi olduğu bir dünyayla tanıştırıyor.

Tehlikeli bir yakışıklılığa sahip olan New York Başmeleği Raphael, vampir avcısı Elena Deveraux'ya bir iş teklif etmişti. Ancak Elena'nın bu sefer peşine düşmesi gereken yolunu şaşıran bir vampir değil, çok daha tehlikeli, çok daha deli bir avdı.

Avının peşinde Elena bir yandan hızla tutkunun eşiğine sürüklenirken, bir yandan da hayatı için mücadele ediyordu ve hayatını kurtarsa bile Raphael'in baştan çıkaran dokunuşlarına yenik düşmesi kaçınılmazdı. Çünkü başmeleklerin oyunu söz konusu olduğunda ölümlülerin hiç şansı yoktu...

"…tek kelimeyle mükemmel. Güçlü, tutkulu ve ürkütücü derecede mükemmel."
-Patricia Briggs, Mercy Thompson romanlarının #1 New York Times Çoksatan Yazarı-

"Her kelimesine bayıldım, her kelimesini yaşadım ve bu kitabı ne kadar tavsiye etsem azdır. Her şekilde inanılmazdı!!!"
-New York Times Çoksatan yazarı Gena Showalter-

"Nalini Singh kaçırılmaması gereken bir yetenek."
~-#1 New York Times Çoksatan yazarı Christine Feehan-

"Lonca Avcısı serisiyle Singh eşsiz bir hikâye anlatıcı olduğunu harika bir biçimde kanıtladı… Bu kitap satın alınacaklar listenizin en başında yer almalı! Harika!"
-Romantic Times (Top Pick)-

"Singh kitapları birer cevher, her defasında daha da güzelleşen birer... hazine."
-Romance Reviews Today- (Tanıtım Bülteninden)


İnsanlar neden kitaplarda meleklerin bencil, insanlığı önemsemeyen varlıklar olduğunu işliyor çözebilmiş değilim .Bizim aklımızda ki ile tamamen zıt bir durum.. Kanatlı kötü çocukları genelde severim. Rephaim'i de sevdim ama şöyle birşey var ki kitabın sonuna kadar başlarda her sayfada sonrasında da beş altı sayfada bir o kötü, Rephaim kötü, o acımasız, tehlikeli ,vs. gidiyor. Anladık adam (melek mi deseydim) kötü, sende ona iş yapıyorsun. Neden aşık oluyorsun? Melekler çok kötü o zaman neden seni öldürmesi gerekirken öldürmedi? Pek çok boşluk vardı. Okurken çok takıldım. Yavaş ilerledi. Zaten onun için 3 puan verdim. Serinin devamı için çok heyecanlı değilim ama okurum sanırım elimdeki kitaplar bitince..

Yazarın tarzında sıkıntı var sanırım. Aşk, aksiyon, gizem her şey var ama ya bizim karakterimiz çok mızmız ki olmaması lazım güçlü bir karakter işlenmiş yada yazarımız mızmız.. Güzel yakalanan ve bu kadar uğraşılarak kurgulanan (orjinal olmasa da kurgu için çaba harcandığı belli) bir hikaye yaratıp bu kadar kötü anlatılamazdı. Belki devam kitaplarında yazım tarzını düzeltebilir. Umutluyum..


Bu seriyi Aspendos Yayınevi ilkini bastıktan sonra devamını basmayacağını açıklamıştı. Yabancı Yayınevi yeniden basma kararı aldı ki ben zaten Yabancı Yayınlarından okudum. Ama yazımda ki genel boşlukların çeviriden değil yazardan kaynaklandığını düşünüyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;