2016/01/14

Demir Kraliçe - Julie Kagawa #3


Demir Kraliçe - Julie Kagawa
Puanım 5/4
Yaz Biter. Buzlar Erir. İşte Geriye Kalanlar…

Bittiğini sanmıştım. Perilerle geçirdiğim günlerin, vermem gereken zorlu kararların, sevdiklerim için yapmam gereken fedakârlıkların sona erdiğini düşünmüştüm.Bir fırtına yaklaşıyor ve kimsenin sağ çıkamayacağı kadar büyük bir çatışma beni çağırıyor. Bu sefer geri dönüşü olmayacak. Aşklarından vazgeçmeyerek Olurolmaz'dan sürülen Ash ve Meghan, fâni dünyada nasıl var olacaklarını düşünürken Demir Divan'da hak iddia eden bir sahte kral, Yaz ve Kış Divanlarını yok etmeye karar vermiştir. Onu engelleyebilecek tek kişi hem Yaz hem Demir büyüsüne sahip olduğu halde ikisinden birini kullandığında güçsüz düşüp hastalanan Meghan'dır.

Demir zehri Olurolmaz'ı hızla yutarken peri ve insan melezi Meghan, hem eski yoldaşlarından yardım alacak hem de sahte krala karşı durmaya çalışan direnişçi Demir perilerle işbirliği yapacaktır. Tehlikelerin kol gezdiği Demir Diyar'da çaresizlik, kayıp ve büyük fedâkarlıklarla dolu bir mücadele onları beklemektedir.

"Melissa Marr ve Kagawa hayranları bu maceradan çok keyif alacak. Meghan'ın gücü ve kontrolü artarken hikâyesi de zirveye ulaşıyor. Demir Kraliçe, bir aşk üçgeninden çok daha fazlası."   -Kirkus Reviews-

"Demir Periler serisinin üçüncü kitabı, ilk iki kitap kadar ilgi çekici ve sürükleyici."    -Realms of Fantasy-

Meghan ikinci kitabın sonunda Demir Kral'ı öldürmüştü ama yerine gelen bir diğer kral büyük bir ordu toplayıp Olurolmaz'ı tehdit ediyor. İkinci kitapta aşkı seçen Ash ve Megan insanların dünyasına sürgün edilmişlerdi. 

Tüm sürgün perilerin toplandığı (ismi hatırlamıyorum) Sürgün Peri Kraliçesinin yanında savaşa hazırlanıyorlar ve hiç beklemedikleri bir müttefik olan demir at onlara katılıyor.

Olurolmaz'ın tek şansının yaz büyüsü ve demir büyüsünü aynı anda kullanan Meghan olduğu anlaşılınca geri çağırılıyorlar ki ben şahsen Mab ayaklarıma kapanmadan yardım etmezdim.

Savaşı kazanması için gereken silahı ya da yöntemleri bilmeyen Meghan'ın Demir Diyar'da yolculuk yapması gerekir ki bu yolculuk hızlı olmazsa cesur perileri Puck ve Ash 'in ölümü anlamına gelebilir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;