2016/01/18

Chosen Serisi - Denise Grover Swank // KitapYorumu

Chosen Serisi - Denise Grover Swank
Puanım 5/5

Seçilmiş Bedenler
Kehanet onun gözlerinde gizliydi...
Tüm insanlığın geleceği de...

'Yüce kişi dolunayda var olacak
Yaz dönümünden sonra 
Büyük bir acıdan doğacak
Anne kabul edecek
Seçilmiş Kişi'sini
Ve bu kişi onun işaretini taşıyacak
Sonuna kadar onu koruyacak."


...Kaderleri Bedenlerinde Saklıydı...

1800'lerden günümüze uzanan gizli bir felsefi örgütün hedefinde olan Emma ile geleceği görebilen beş yaşındaki oğlu Jake, tüm insanlığı etkileyecek bir sırrın başkahramanlarıdır. Önemli politikacıların, işadamlarının üye olduğu gizli bir örgütün peşlerini bir an olsun bırakmadıkları anne ve oğlun hayatı ortaya çıkan bir yabancıyla tamamen değişir. Tahmin edemeyeceği bir oyunun içine dahil olan yabancıya, Emma ya güvenecek ya da bu amansız kaderle tek başına yüzleşecek.

Denise Swank, fantastik severleri yeni bir macerayla buluşturuyor. Kitabın sürükleyici dili ve başkahramanlarının esprili cazibeleri okuyucuları bir sonraki kitap için heyecanlandıracak.
Publishers Weekly

Denise Swank, okuyucularını bulunmaz bir aksiyonun içine çekerken, bağlılık ve aşk üzerine unutulmaz bir hikâyeyle buluşturuyor.
USA Today

Bu kitap sayesinde geçmişten gelen bir kehanetin günümüzdeki izlerini okuyacak ve heyecan dalgasını bir an olsun kaybetmeyeceksiniz.
New York Times


Kehanetin Çağrısı
Yüce Kişi gölgesindekileri kontrol etmek için savaşacak...

Geleceği görebilen beş yaşındaki kayıp oğlunun izini süren Emma ile ona yardımcı olan Seçilmiş Kişi Will, Emma'nın henüz kimsenin bilmediği gizli güçlerini ortaya çıkarmak için büyük bir mücadele verirler. Bu mücadele onları her şeyi bilen ve Emma ile oğlunun geleceğini en çok tehdit eden kişiye, gizli kalmış aile sırlarına doğru sürükler...

Bir de kehanetin şifrelerinin yer aldığı kitaba...

"Seçilmiş Bedenler'le başlayan aksiyon serinin ikinci kitabı Kehanetin Çağrısı ile kaldığı yerden devam ediyor. Denise Swank bu defa dahil ettiği tekinsiz kişilerle hikâyeyi daha da büyük bir heyecana sürüklüyor." Publishers Weekly "Kehanetin Çağrısı meraklı okuyucuları hayal kırıklığına uğratmıyor, tam tersine bir önceki kitapta cevapsız kalan sorular tek tek yanıt buluyor. Bu seriyi vakit kaybetmeden okumalısınız."
-USA Today-

"Harika bir şehir fantezisiyle tanışmak istiyorsanız, bu kitaba izin verin."
-Another Look Book Reviews-


Kayıp Element
Kadere Mahkûm Değilsin İçindeki Gücü Serbest Bırak

Zamanın başladığı andan, yıldızların son ışığı kalıncaya dek kalbimi senin kalbinle birleştiriyorum. Emma elindeki her şeyi kaybetmiştir. Will'i, Jake'i ve karnındaki bebeği… Şimdi tüm sevdiklerini tekrar kazanmalı, gücünü yeniden ele geçirmeli ve ortasında kaldığı güç savaşını sağ salim atlatabilmek için tarafını seçmelidir. Tüm bunları yapabilmek içinse kehanet kitabını okumalı ve birleşme sözcüklerini öğrenmelidir. Üstelik bu kez tutunabileceği bir umudu da vardır: kayıp element.

"Seçilmiş Bedenler ve Kehanetin Çağrısı'yla başlayan macera tüm hızıyla, bu kez daha da derinleşerek devam ediyor."
-Goodreads-

"Emma'nın muhteşem değişimi başınızı döndürecek. Güçler çarpışır, sırlar bir bir ortaya çıkarken yerinizde duramayacaksınız."
-The New York Times-


Chosen serisi kesinlikle beğendim fantastik seriler sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Seri aslında dört kitaptan oluşuyor. Ben okurken sonuncu kitap yoktu. Sanırım artık çıkmış. Kurgusunda gizem unsurunu kesinlikle çok iyi muhafaza eden, aksiyonu bol, aşk ve aile ilişkileri dozunda kullanılmış. Üç kitabı da hız kesmeden soluk soluğa okudum ve yaygın fantastik kurgularda ki gibi olaylar 16 &19 yaş grubu gençlerin arasında geçmiyor. 

Emma 3 yıldır, geleceği görebilen 5 yaşında ki oğlu Jack ile birlikte hayatta kalabilmek için sürekli kaçıyor. İlk başlarda kimden ya da neden kaçtığını bilmiyor. Yaşadıkları sayesinde soru sormadan Jack'e güvenmeyi öğrenmiş. Will ise paralı asker.. Parasını aldığı sürece görevinin kim olduğu ya da nedenini merak etmiyor. 

Element olan ebeveynlerinin can sıkıntısından dolayı başlattıkları bir oyunda hayatta kalma mücadelesi veren bu üçlünün macerası sadece onları değil tüm dünyayı da tehdit ediyor. Dünyayı yerle bir olup yeni medeniyetlerin başlamasına neden olmakla kalmayacak ayrıca 6 kişinin dahil olduğu bu oyunda sadece iki kişi hayatta kalacak. 

Üçünün bir araya gelmesi, hayatta kalmak için çözmeleri gereken sırlar ve kehanetler, bu arada birbirlerine aşık olmalarından oluşan muhteşem uzun bir hikaye olmuş. Yazarın kurgu gücü, kalemi harika..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;