2016/01/18

Tesadüf - Jamie McGuire // Kitap Yorumu


Tesadüf - Jamie McGuire
Puanım 5/4
Erin Easter, Blackwell Lisesi'ndeki üç Erin'den biriydi; bu üç kız sadece isimlerini değil doğum tarihlerini de paylaşıyorlardı. İlgisiz, tek bir ebeveyn tarafından büyütülen Erin Easter, Weston Gates'e uzaktan uzağa hayranlık duyuyordu. Erin A. ve Erin M. kasabanın iki sevilen kızıydı: Kasabanın en zengin iki ailesinin kızları, en yakın arkadaşlar, ponpon kızlar ve Erin Easter'ın olamadığı diğer her şeylerdi; ve Erin Easter'ın bunu unutmasına da asla izin vermiyorlardı.

Weston Gates sevilen bir sporcuydu ve iki başarılı avukatın oğluydu. Soyadının gerektirdiği hayatı yaşamak için kendi arzularından vazgeçmiş, günlerini soyadının baskısı altında geçiriyor ve gizliden gizliye Erin Easter'a ilgi gösteriyordu; onun daha farklı bir hayat yaşaması gerektiğine inanıyordu. Ve sekizinci sınıftan beri Erin A. ile çıkıyordu. Bir tesadüf eseri akşamları Erin Easter ile takılmaya başladıktan sonra kendi gelecek hayallerine ve duygularına sahip çıkma cesaretini göstermeye başlamasıyla işler kendisi ve Erin Easter için değişmeye başlamıştı.

Fakat şoke edici bir trajedi küçük kasabayı sarstığında Erin Easter'ın hayatı mümkün olan en iyi şekilde altüst oldu. Peki, ya hayallerine kavuşmak sandığı kadar basit değilse, ya bildiği hayat çok daha karmaşık hale gelirse?

Tesadüf, yüreğinizi ısıtıyor ve kısa bir novella olsa da Jamie McGuire'ın yazım tarzını neden sevdiğimizi bir kez daha hatırlatıyor. Çok az kelimeyle çok şey anlatıyor ve ben bunun her bir kısmını çok seviyorum.
-Yara, Once Upon a Twilight-

Yazara ait okuduğum ikinci kitaptı. Bu yazarda dikkatimi en çok çeken farklı türlerde kitaplar yazması.. Korku, gerilim, fantastik, dram, aşk.. Çok sevilen iki farklı serisinin olduğunu duyunca baktım ki bu kısacık bir roman (152 sayfa) öncelikle bunu okumak istedim. Hikayeyi sevdim. Happenstance serisinin ilk kitabı.. 

Özetinde de anlattığı gibi Erin E. adaşları kadar şanslı değil. İlgisiz bir anne ile yaşamak zorunda olduğundan ve maddi yetersizlikten, okul ve iş arasında bölünen zamanında yaşıtları gibi ekstra mutluluklar yok. Hatta Weston'la yakınlaşana kadar hemen hemen hiç bir mutluluk yok. Fazla bir şey yazmayacağım zaten 150 sayfalık bir hikaye..

Yazarın okuduğum ikinci kitabı demiştim. İlki Kızıl Tepe idi. Her iki kitapta da kurguları çok tanıdık. Kaleminin akıcılığı sayesinde kitapları rahat okudum ve anlatım tarzı sıcacık olduğundan sıkılmadım ama bu beni serilerine başlama konusunda düşündürüyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;