2016/01/27

Bitmeyen Gecenin İçinde Kitap YorumuBitmeyen Gecenin İçinde - Veronica Rossi
Puanım 5/5
Fırtınaların Harap Ettiği Bir Dünyada Acımasız Geceye Ve Tüm İhanetlere Rağmen Hayatta Kalmak İçin Direnen Bir Aşk

Aria annesinin kaybını kabullenmiş ve artık Hayal'in dışındaki yabani dünyaya uyum sağlamıştır. Peregrine ise Tide kabilesinin Kan Lordu olarak yeni sorumluluklarına alışmaya çalışmaktadır. Birbirine umutsuzca âşık iki gencin yolları aylar sonra tekrar kesiştiğinde mutlulukları çok kısa sürer. Tide'lar, yarı ikametçi olan Aria'ya güvenmemektedir ve Perry, yönetmesi gereken kabile ile sevdiği kadın arasında kalır.

Eter fırtınaları her geçen gün kötüleşirken, emniyette olabilmek için tek umutları Durgun Mavi'yi bulmaktır. Üstelik bu efsanevi bölgeye ulaşmak isteyen sadece onlar değildir ve Perry'nin yeğeni hâlâ Konsül Hess'in tutsağıdır. Etrafları sahte dostlar, dosta dönüşen düşmanlar, doğal felaketler ve güçlü tutkularla çevrilen ancak asla yılmayan Aria ile Perry güzel bir gelecek kurmak uğruna bir kez daha ayrı düşecektir.

"Akıllara durgunluk veren bir macera ve aşk hikâyesi. Bu kitaba resmen saplanıp kaldım."     -Kami Garcia-

"Sürekli artan duygusal gerilimiyle ilgi çekici bir trajedi."     -Kirkus Reviews-

"Sevilen karakterler geri dönüyor, yeni karakterler ortaya çıkıyor ve Sonsuz Gökyüzünün Altında'nın hayranlarını harika bir hikâye bekliyor."  
-Romantic Times-

"Rossi, Sonsuz Gökyüzünün Altında'nın ustaca yazılmış, sürükleyici devam kitabında tempoyu hiç düşürmeyerek çıtayı yükseltmiş."    -VOYA-

"Sadakat, hayatta kalma ve aşka dair bu roman, duygusal yoğunluk ve macera dengesiyle okuyucuları oldukça tatmin ediyor."  -Booklist-

"Perry ve Aria, hayatta kalabilmek için hem birbirlerine tutunan hem de birbirlerinden faydalanan gerçekçi karakterler. Tükenmekte olan bir dünyada, baş kahramanların karşısına zorlu engeller çıkaran kötü adamlar bile çaresiz kalırken Aria ile Perry kusurları olan fakat iyi niyetli birer lidere dönüşüyor." 
-The Horn Book-

İkinci kitap ilkinin kaldığı yerden devam ediyor. Tide'ların Kan Lordu olan Perry, kabilesinin güvenini ve sadakatini kazanmak için zor günlerden geçerken kabilesi ile Aria'ya olan aşkı arasında kalıyor. Çünkü kabile yarı ikametçi olan Aria'ya güvenmiyor. Aria Perry'nin daha fazla arada kalmaması için Durgun Maviyi aramak üzere Perry'nin en yakın arkadaşı Roar ile yola çıkıyor. Ancak Perry'ye haber vermiyor. Bunun üzerine şüphelenen Perry peşlerine düşüyor.
İkinci kitapta da aksiyon hiç hız kesmiyor. Bu Durgun Mavi gerçekten var mı yoksa mit mi belli değil ancak gitgide şiddetlenen eter fırtınaları yüzünden güvenli bir bölge bulmak zorundalar.. 

Perry ne kadar güçlü ise, Aria 'da o kadar güçlü.. İkisi de mızmız tipler değil. 
Ancak bu kitapta Roar'la ilgili öyle bir dram eklenmiş ki .. Hem arkadaşlıkları hem de aşkın sınırının sınandığına şahit olduk. Roar'da kitapta en sevdiğim karakterlerin arasına girdi. Bir de Liv (Perry'nin kardeşi) bu şekilde olmasaydı çok mutlu olacaktım. Bir ara bayağı umutlanmıştım. Ben bu gök olaylarına meraklı olduğumdan sanırım şu eteri görmek isterdim. Renkleri büyüleyici olmalı, her ne kadar hayatı imkansız hale getirse de .. Okurken sürekli beynimde görüntüleri döndü durdu.

İkinci kitapta aksiyonun ve romantizmin çıtası yükselmiş. Resmen soluksuz okudum bitirdim. Darısı üçüncünün başına..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;