2016/02/01

Rule Kitap Yorumu


 
Dövmeli Adamlar Serisi - Jay Crowner
Puanım 5/4
İki zıt karakterin aşkı var bu kitapta!

Rule Archer gibi bir baş belası için Shaw Landon, kibirli ve kusursuz bir prensesti. Üstelik o, ölmüş ikizinin yakın arkadaşıydı. Shaw, başkalarının kurallarıyla yaşıyordu, Rule ise kendi kurallarını koyardı. Onun gibi bir iyi aile kızına vakti yoktu, bu kız onun gerçekte kim olduğunu görebilen tek kişi olsa bile…

Shaw Landon, Rule'u ilk gördüğü günden beri seviyordu. Oysa Rule, Shaw gibi başarılı bir tıp öğrencisinin istememesi gereken her şeye sahipti. Ama Shaw, Rule'un ürkütücü piercinglerinden, dövmelerinden ya da vahşi tavırlarından korkmazdı, ona uygun olmadığını bilse bile…

Tesadüf eseri unutulmaz bir gece geçirirler. Artık bir soruya cevap bulmaya çalışacaklardır: Bu iki zıt karakter büyük bir aşk mı yaratacaklar, yoksa birbirlerinin hayatını zindana mı çevirecekler? 

Yaşasın bu serinin ikinci kitabını aldım yakında okuyabileceğim. Bu çocuklar çok sert görünüyor.. Rule'a kelimenin tam anlamıyla bayıldım. Shaw'da çok dişli bir karakter.. 

Hikayemiz bir dram üzerine kurulmuş. Rule ve annesi ikizinin ölümünden Rule'u sorumlu tutuyor. Ailesi ile her bir araya geldiğinde, kendini suçlama yada gerginlikle karşı karşıya bulan Rule, onlarla görüşmemeye karar veriyor ancak hiç şansı yok. Ne büyük kayıp olurdu, bir çocuğun kaybedip ikincisini de böyle bir kinle kendinden uzaklaştırmak. 

Rule'a aşık olan Shaw ise en yakın arkadaşını kaybettikten sonra ikizi Rule ile ailesi arasında köprü görevi görüyor ve aileden büyük bir sır saklıyor. Buraya kadar tamam bir de Shaw'ın eski sevgilisi ve ''mükemmel'' ailesi var.
Hikaye vıcık vıcık bir aşktan ziyade dram, arkadaşlık ve birbirini keşfetme üzerine kurulmuş. Okurken su gibi akıp gidiyor. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim ki farklı karakterler üzerine olan seriler bana pek seri gibi gelmiyor ama bu seriye bir şans vermem gerektiğini düşündüm. 

Bu kitabın kapağını hiç sevmemiştim ve okumak için sürekli ertelemiştim.. Yanılmışım !!
** Kendime Not: Kitapları kapaklarına göre yargılama!!

"Sen özelsin, önce de özeldin. Ben sadece bunu göremeyecek kadar aptaldım" -Rule 

"Peki ya senden bana her şeyi vermeni istesem Shaw? Ya hepsini istesem? Bu beni de o insanlardan biri yapar mı?" -Rule
"Hayır çünkü sormana gerek yok, hepsi senin.Sen her şeyi vermek istediğim tek insansın" -Shaw
"Her şey karardığında tünelin ucunda ki ışığın sen olduğunu bilmeliyim."- RuleHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;