2016/02/27

Kutsal Büyü Kitap Yorumum

Kutsal Büyü - P.C. Cast
Puanım 5/4

Eski Hayatı Ona Hiç Bu Kadar Uzak Olmamıştı

Shannon Parker sonunda efsanevi dünya Partholon'daki hayatına alışır. Kentaur kocasını, Tanrıça Epona'yla olan ilişkisini ve doğal olarak şımartılmayı oldukça sever. Dünyadaki eski yaşamını neredeyse unutmuştur… özellikle de hamile olduğunu öğrendiğinde. 

Fakat bir süre sonra ani bir güç patlaması onu yeniden Oklahoma'ya gönderir. Sihir olmadan Partholon'a geri dönemeyeceği için yardıma muhtaçtır ancak başka bir sorun daha vardır: Bu yardımı kocasının tıpatıp benzeri bir adamdan almak zorundadır. Bu süreçte kendi isteğiyle Tanrıça'nın Seçilmişi olmanın tahmin ettiğinden çok daha zor olduğunu öğrenecektir.

"P.C. Cast eşsiz bir yetenek…" 
-Karen Marie Moning-

"Biraz çatışma ve yoğun bir duygusallığa sahip Kutsal Büyü gerçekten keyifli." 
-Book Loons-

"Cast mükemmel bir yazar. Shannon zeki, şımarık ve hazırcevap bir kahraman olabilir ancak kalp kırıklığı ve verdiği mücadele onu hassas ve sempatik kılıyor."
-Fresh Fiction-

Evet, ilk kitabında da bahsettiğim gibi kurguyu çok sevmiş ana karakteri sevememiştim. Eh günümüze geri gelen Shannon'ı bu ikinci kitapta biraz daha katlanılır buldum. Her karakterin hemen hemen yansıması bu dünyada vardı, Clanfinton dışında ki o da eklenince yazar tüy dikmiş.

İkinci kitapta Clanfinton ve diğer karakterleri aradım. Shannon'ın geri dönme çabası, babasının ve Clint Freeman'ın kahramanlıkları ve sevgi bağını sevdim. Clint'i baştan sevemeyeceğimi düşünmüştüm, hatta Clan'a olan sadakatimden dolayı hep bir hinlik aradım altında ama yokmuş. Rihannon'un geçmişini öğrenince ona birazcık acıdım. Ama sadece azıcık..

Sonuçta yazardan beklentimin yüksek olması nedeni ile bir türlü ısınamadığımı düşündüğüm ama inatla okuduğum bir seri olarak ilerledi.

İlk kitabın yorumu için tık tık.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Online Okuyucular;